SKU: WQ-2232205
No reviews yet Write a Review
Availability: Usually leaves the warehouse in 1 week or less.
Enjoy the Etten Studios Diamond Lattice - Metallic Khaki in your home today! Measurements:
Theme: Geometric
Style: Contemporary
Colorway: Metallic Khaki
Finish: Metallic
Product Type: Sidewall
Setting: Residential Use
Width (in) Double Roll: 20.5"
Length (in) Double Roll: 393.7"
Area (ft) per Double Roll Bolt: 56.05'
Repeat (in): 12.6"
Match: Straight
Print Type: Rotary Screen
Backing: Not Prepasted
Cleaning: Scrubbable
Removal: Wet Removable
Material: Nonwoven (FSC)
Memo Available: Y
This product hasn't received any reviews yet. Be the first to review this product!
Etten Studios Diamond Lattice - Metallic Khaki
SKU: WQ-2232205
Theme: Geometric
Style: Contemporary
Colorway: Metallic Khaki
Finish: Metallic
Product Type: Sidewall
Setting: Residential Use
Width (in) Double Roll: 20.5"
Repeat (in): 12.6"
Match: Straight
Print Type: Rotary Screen
Backing: Not Prepasted
Cleaning: Scrubbable
Removal: Wet Removable
Material: Nonwoven (FSC)
Memo Available: Y
Interior HomeScapes 727 Miami Circle Atlanta, Georgia 30324 888.285.3211
www.interiorhomescapes.com
Description
Width (in) Double Roll: 20.5"
Repeat (in): 12.6"